Crossref Member Badge

Співпраця науковців відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури з органами державної влади, установами, всеукраїнськими та міжнародними організаціями

12.02.2021

Участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради Європи з питань національних меншин і Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН і науковців. 

12 лютого 2021 року в онлайн режимі відбулась зустріч представників Комітету Верховної Ради України з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради Європи з питань національних меншин, Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН і науковців. 

Мета та завдання зустрічі:

Ø    Ознайомитися з діяльністю Ради; отримати інформацію щодо ситуації з реалізацією права на навчання рідною мовою, вивчення рідної мови, вивчення державної мови.

Ø    Проінформувати членів Ради щодо діяльності Комітету з прав людини  та національних меншин і міжнаціональних відносин та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ø    Надати інформацію щодо нового етапу реалізації проекту Ради Європи „Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні».

Ø    Обговорити шляхи співпраці. 

Модератор зустрічі:

Зола Кондур, молодший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, координаторка Ради Європи, яка представляє проект „Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні”.

 Учасники зустрічі: представники Комітету Верховної Ради України з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин, Офісу Уповноваженого з прав людини, Ради Європи, Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН, наукові співробітники відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

 Інститут педагогіки представили:

Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник, завідувачка відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України;

Олена Фідкевич., кандидат філологічних наук, провідний науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України;

Наталія Бакуліна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, заступниця голови Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН.

Наукові співробітники представили науково-методичні напрацювання відділу та нові дослідження у галузі багатомовної освіти, запросили учасників до плідної співпраці, надали слушні пропозиції щодо подальшого партнерства.

 Порядок денний:

1.                Вступне слово та представлення учасників.

2.                Представлення проекту РЄ „Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні”. (до 7 хвилин)

3.                 Представлення діяльності Комітету з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин.( до 7 хвилин)

4.                Представлення діяльності Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН. Окреслення основних проблем (кожен виступ представника Ради до 7 хвилин)

5.                Надання пропозицій щодо співпраці з проектом Ради Європи; Офісу Уповноваженого, Комітету ВРУ з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин, Офісу Уповноваженого з прав людини.

6.                Підведення підсумків зустрічі.

 У результаті зустрічі учасники обговорили актуальні проблеми національних меншин і корінних народів України, надали пропозиції щодо співпраці між урядовими, науковими й освітніми установами, міжнародними і всеукраїнськими громадськими організаціями.

ФотогалереяПовернення до списку