![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Новини![]()
27 січня 2014 року в Інституті педагогіки Національної академії педагогічних наук України працювала звітна науково-практична конференція «Зміст і технології шкільної освіти» за результатами наукових досліджень співробітників, докторантів, аспірантів, здобувачів і наукових кореспондентів Інституту педагогіки НАПН України за 2013 рік.
В електронну бібліотеку додано збірник «Анотовані результати науково-дослідної роботи Інституту педагогіки НАПН України за 2013 рік».
9 січня 2014 р. в м. Києві відбувся Районний науково-методичний семінар «Особливості формування громадянської компетентності учнів старших класів гімназії в процесі її інноваційного розвитку». В організації та проведенні семінару взяв участь завідувач лабораторії педагогічних інновацій Д.О. Пузіков.
Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром і радістю, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2014 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії! З повагою, керівництво та колектив Інституту педагогіки НАПН України
23 грудня 2013 р. на засіданні вченої ради Інституту педагогіки НАПН України розглядалося питання "Про результати завершеного наукового дослідження «Формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів у навчальному процесі» (2010–2013 рр.; керівник НДР – Онопрієнко О.В.) та їх упровадження в освітню практику". У засіданні взяли участь члени вченої ради Інституту педагогіки НАПН України і наукові співробітники лабораторії початкової освіти. З основною інформацією виступила завідувач лабораторії, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Оксана Володимирівна Онопрієнко.
16–20 грудня 2013 року науковими співробітниками лабораторії педагогічних інновацій Інституту педагогіки НАПН України проведено Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Теорія і практика оцінювання інноваційного розвитку ЗНЗ».
19 грудня 2013 р. на базі ЗНЗ № 2 м. Бровари (вона є експериментальним майданчиком лабораторії трудової підготовки і політехнічної творчості, директор школи - Мельник О.М., науковий керівник експерименту – завідувач лабораторії Тарара А.М.) співробітниками лабораторії проведено науково-практичний семінар за темою «Інноваційні технології на уроках трудового навчання» для вчителів трудового навчання міста, на якому презентовано і обговорено наукові інноваційні розробки лабораторії. В рамках роботи семінару вчителем-методистом трудового навчання названої школи Бондаренком В. В. проведено відкритий урок для вчителів трудового навчання міста, на якому продемонстровано елементи інноваційної технології формування в учнів предметної (проектно-технологічної) компетентності. Цю технологію розроблено на основі інноваційної структурно-функціональної моделі формування в учнів предметної компетентності. Зазначена технологія передбачає комплексну діяльність учнів... (докладніше).
18 грудня 2013 року у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля, за підтримки Департаменту освіти і науки Дніпропетровської області та Національної академії педагогічних наук України, відбувся семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему: «Сучасні засоби навчання та інформаційно-комунікаційні технології в середній освіті». НАПН України на семінарі було представлено Литвиновою Світланою Григорівною, докторанткою Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, і Лапінським Віталієм Васильовичем, завідувачем лабораторії навчання інформатики Інституту педагогіки.
13 грудня 2013 року у приміщенні Американських Рад з міжнародної освіти в Києві відбулась Тринадцята Нарада партнерів Альянсу USETI (Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні).
Учасників наради привітали завідуюча відділом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Наталя Бескова, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, представник USAID Тамара Паливода та директор Американських Рад з міжнародної освіти в Україні Ярема Бачинський.
5-6 грудня 2013 року в Інституті педагогіки НАПН України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми сучасного підручника». Щороку Інститут педагогіки збирає науковців, учителів, методистів, всіх небайдужих до долі вітчизняного підручника. Саме цьому освітянському форуму теорія та практика підручникотворення завдячує вирішенню актуальних проблем з розроблення теоретико-методичних засад творення навчальної книги; підвищення ролі підручника в забезпеченні якості освіти; формуванню системи дидактичних вимог, які ставляться до сучасного підручника з позицій науковця, педагога, викладача, студента, учня, батьків; удосконалення критеріїв оцінювання якості підручника. У цьогорічній конференції взяли участь колеги із Інституту педагогічних наук Молдови, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України, представники провідних вищих та загальноосвітніх навчальних закладів: Київщини, Донеччини, Кіровоградщини, Запоріжжя, Полтавщини, Хмельниччини, Черкащини.
Визначну роль у становленні вітчизняної дидактики відіграли відомі вчені-педагоги, які своєю наполегливою, сумлінною працею закладали підвалини вітчизняної науки, забезпечували її послідовне становлення і стимулювали активний розвиток на ключових етапах в історії шкільної освіти. Одним з таких трудівників наукової та освітянської ниви був Олександр Іванович Бугайов (5.12.1923 – 17.04.2009) – вчитель, методист, учений, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, почесний академік НАПН України.
28-29 листопада 2013 року в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар «Проблеми функціонування освітнього округу у сільській місцевості: регіональний компонент» за участі працівників лабораторії сільської школи Інституту педагогіки НАПН України; представників Департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації; науково-педагогічних працівників регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти; керівників відділів освіти районних державних адміністрацій, методичних кабінетів, інформаційно-методичних центрів; керівників експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів.
28 листопада 2013 р. відбулося засідання вченої ради Інституту педагогіки НАПН України. На засіданні розглядалося питання «Про результати дослідження лабораторією навчання іноземних мов теми «Лінгводидактичні засади навчання іноземної мови учнів старшої школи» (2011–2013 рр.) та їх упровадження в освітню практику. У засіданні взяли участь члени вченої ради Інституту педагогіки НАПН України і наукові співробітники лабораторії навчання іноземних мов. З основною інформацією виступив завідувач лабораторії, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Валерій Григорович Редько.
26 листопада 2013 року Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, безпосередньо відділенням моніторингових досліджень в освітній галузі, проведено Всеукраїнський вебінар «Моніторингові дослідження освітньої галузі: організація та планування» за участю фахівців з питань моніторингу обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та регіональних управлінь освіти з 24 областей України та науковців Інституту педагогіки НАПН України.
Привітала та вела вебінар начальник відділу моніторингу освітніх процесів ІІТЗО Ірина Василашко. Під час вебінару виступили: Тетяна Лукіна (на фото перша праворуч) – доктор наук з державного управління, професор Національної академії державного управління при Президентові України, головний науковий співробітник лабораторії оцінювання якості освіти Інституту педагогіки НАПН України з доповіддю «Актуальні проблеми організації моніторингових досліджень».
Важливим етапом у здійсненні наукових досліджень є упровадження їх результатів у практичну діяльність. З цією метою у різних регіонах України було проведено 12 зустрічей наукових співробітників лабораторії навчання іноземних мов з учителями, методистами, викладачами вищої школи у рамках конференцій, семінарів, «круглих столів» (м. Біла Церква Київської області, м. Хмельницький, м. Львів, смт. Іванків Київської області, м. Нововолинськ Волинської області, м. Тернопіль, м. Івано-Франківськ, м. Чернівці, м. Херсон, м. Донецьк, м. Горлівка і м. Артемівськ Донецької області).
15 листопада 2013 року навчально-виховний комплекс «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 – колегіум Нововолинської міської ради Волинської області» – експериментальний майданчик Інституту педагогіки НАПН України відзначив 50 років з дня заснування. Цей освітній заклад входить до групи експериментальних шкіл лабораторії навчання іноземних мов.
12 листопада 2013 року згідно з Планом роботи Інституту педагогіки НАПН України на 2013 рік лабораторія навчання іноземних мов провела методичний семінар «Форми і засоби впровадження особистісно орієнтованого підходу до навчання іноземних мов учнів старшої школи» на базі експериментального навчального закладу – Іванківського районного ліцею (смт. Іванків Київської обл.) для вчителів і методистів іноземних мов Іванківського району.
1-2 жовтня 2013 року у м. Хмельницький лабораторія профільного навчання та профконсультацій Інституту педагогіки НАПН України провела виїзне засідання на тему: «Формування творчої особистості учня у процесі соціально-професійної орієнтації».
1-5 листопада 2013 року у м. Луцьку на базі Волинського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою проходив традиційний Всеукраїнський турнір юних правознавців. В рамках турніру відбувся науково-методичний семінар «Практична реалізація державних стандартів освітньої галузі «Суспільствознавство» для методистів та вчителів правознавства м. Луцька, Волинської області та вчителів правознавства – керівників команд юних правознавців з Вінницької, Донецької, Житомирської, Луганської, Одеської, Тернопільської та Харківської областей. Новини 841 — 860 з 978 Початок | Поперед. | 41 42 43 44 45 | Наст. | Кінець |