Лісова Наталія Іванівна, старший науковий співробітник відділу економіки та управління загальною середньою освітою ІП НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник.
Коло наукових інтересів: теоретичне обґрунтування засад та тенденцій, принципів суб’єктної державно-громадськоїта державно-приватної партнерської взаємодії у сфері освіти та в державно-громадському управлінні закладами освіти в умовах розвитку місцевого самоврядування; сутність та виявлення специфіки феномена «педагогіка партнерства», види, рівні та етапи партнерства, механізми реалізації суб’єктної партнерської взаємодії в закладах загальної середньої освіти; науково-методичний та психологічний супровід розвитку освітніх оцінювань у Новій українській школі..
Творчий шлях. У 1981 році закінчила Черкаський педагогічний інститут імені 300-річчя возз’єднання України з Росією за спеціальністю «Українська мова та література». У 2006 р. присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності теорія і методика професійної освіти. Тема дисертації «Розвиток психолого-педагогічної компетентності молодих учителів у системі післядипломної освіти». У 2020 році захистила докторську дисертацію «Теоретико-методичні основи державно-громадського управління розвитком загальної середньої освіти в малих містах України» за спеціальністю «Теорія і методика управління освітою».
1976–1982 рр. – вихователь групи подовженого дня, учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6, 1982–1998 рр. – методист, завідувачка методичним кабінетом відділу освіти, 1998–2006 рр. – заступник міського голови з гуманітарних питань виконавчого комітету м. Сміли. З 2006 р. дотепер – проректор з питань зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Стажувалася за програмами «Лідери освітніх ініціатив» (Центральний осередок удосконалення навчання, м. Сулеювек, Польща, 2011 р.), “Видатні особистості: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу“ (2021 р.).
Членкиня Асоціації керівників шкіл України (АКШУ), Всеукраїнського фонду «Добро», редакційних колегій періодичних видань «Педагогічний вісник», «Вічне слово». Тренер з дистанційного курсу «Розробка моделей управління освітою на місцевому рівні: національний та зарубіжний досвід», проведеного Асоціацією міст України та громад в рамках проєкту «Розширення навчальних послуг та дорадчої допомоги АМУ» (м. Київ, 2007 р.), з 2010 р. лектор Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій з питань розвитку загальної середньої освіти, управління її якістю на демократичних засадах; учасниця програм філії Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Черкаська регіональна дирекція». Нагороджена Знаком «Відмінник народної освіти» та медаллю А.С. Макаренка.