ORCID

Власова Валерія Гаврилівна, старший науковий співробітник відділу мистецької освіти, кандидат педагогічних наук.

Коло наукових інтересів: методика навчання мистецтва/образотворчого мистецтва, інноваційні технології навчання, теорія та практика підручникотворення в Україні, професійна підготовка вчителів мистецтва.

Творчий шлях. У 2001 році закінчила Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів ім. Б. Грінченка (Київський університет імені Бориса Грінченка) за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче мистецтво». У 2019 році здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук, успішно захистивши дисертацію на тему «Формування естетичного ставлення молодших школярів до навколишнього світу засобами образотворчого мистецтва» в Інституті проблем виховання НАПН України (спеціальність 13.00.07)

1995-2013 – учитель образотворчого мистецтва і художньої культури навчально-виховного комплексу «Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9» м. Фастова Київської області.

2013-2019 – завідувач, методист відділу предметів художньо-естетичного циклу  КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

2019-2025 – старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

2014-2024 – входила до складу предметної (галузевих) експертної комісії та експертної групи з мистецтва з надання грифів навчальній літератури та навчальним програмам Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Стажувалася за кордоном за програмою «Інтернаціоналізація освіти. Нові та інноваційні методи навчання. Реалізація міжнародних проектів: «Фінансові перспективи ЄС» (2023 р.); Брала участь у міжнародних проектах «Митці після школи» (2023-2024 рр.) у Чеській Республіці; навчальному циклі Обміну знаннями і інноваціями (KIX) в Європі, на Ближньому Сході, в Азії та Тихоокеанському регіоні (EMAP), присвяченому «Збільшенню представленості жінок у шкільному керівництві» в рамках Хаба KIX EMAP, організованого NORRAG (2024-2025 рр.) Авторка і співавторка навчальних програм, підручників, навчальних і методичних посібників, методичних рекомендацій (із відповідним грифом Міністерства освіти і науки України), наукових статей у фахових виданнях України та у виданнях, що індексовані в наукометричних базах Scopus  та WoS.