Crossref Member Badge

Міжрегіональна науково-практична конференція до 199-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

 Міжрегіональна науково-практична конференція до 199-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. 16.03.2013

14-15 березня 2013 року у м. Чернігів проведено Міжрегіональну науково-практичну конференцію до 199-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

Організатори: Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний інститут післядипломномної освіти імені К.Д.Ушинського, Всеукраїнська громадська організація «Академія вчителів української мови й літератури», Видавничий дім «Освіта», Інститут педагогіки НАПН України.

У роботі конференції взяли участь наукові співробітники лабораторії літературної освіти. Всі доповіді науковців викликали інтерес в учасників конференції у процесі їх обговорення. Науковці лабораторії відповіли на низку запитань про сучасне осмислення творчості Т.Шевченка в шкільному вивченні та взяли участь у дискусії щодо трактування творів Тараса Шевченка на Біблійну тему.

На пленарному засіданні з доповідями виступили:

С.П.Паламар, завідувач лабораторії, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник у своїй доповіді «Формування літературної компетентності учнів у процесі вивчення творчості Т.Шевченка в 5 класі» зосередилася на методиці розвитку читацьких компетенцій учнів у процесі аналізу поетичних творів Т.Шевченка. З.О.Шевченко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник виступила на конференції з доповіддю «Т. Шевченко і барокове мистецтво». Основний акцент у доповіді зроблено на дослідженні проблеми традицій української барокової історіографії в ранній творчості Т.Шевченка і методиці проведення факультативного заняття з цієї теми. В.О.Братко, науковий співробітник у своїй доповіді «Культурологічний аспект вивчення творчості Т.Шевченка в 5-7 класах» торкнулася методики вивчення поезій Т.Шевченка в контексті світової культури. В.М.Тименко, молодший науковий співробітник виступила з доповіддю «Самостійна творча робота з навчальним посібником учнів 5 класу в процесі вивчення творчості Т.Шевченка», зупинилася на формуванні компетентного читача в процесі застосування «Робочого зошита» у вивчення поезії Т.Шевченка «Садок вишневий коло хати», «За сонцем хмаронька пливе».

Мета заходу – познайомити учителів-словесників з новітніми дослідженнями творчості Тараса шевченка і впровадженням їх у шкільну літературну освіту.

Результати: публікації доповідей у навчально-методичному збірнику ЧОІПП «Українська мова і література в школі».


Повернення до списку