Освітньо-управлінські діалоги «Освіта під час війни. Плекаємо майбутнє»

11-14 березня 2025 року в м. Києві відбулися освітньо-управлінські діалоги «Освіта під час війни. Плекаємо майбутнє», які проводяться в рамках науково-педагогічного проєкту «Державно-суспільна партнерська взаємодія в управлінні трансформаційними процесами у закладах загальної середньої освіти в умовах війни та повоєнного відновлення України», за участі керівників закладів освіти м. Києва, представників  Департаменту освіти і науки та підвідомчих йому установ, представників районних управлінь освіти, керівників закладів загальної середньої освіти та представників Миколаївського міського управління освіти спільно з партнерами щодо розроблення й застосування інноваційних сучасних управлінських і освітніх технологій та механізмів в умовах війни, обговорення перспектив на післявоєнний період щодо упровадження НУШ, реалізації концепції профільної старшої школи, трансформації мережі, особливостей і моделей організації освітнього процесу, STEM-освіти та штучного інтелекту, створення безпечного здорового освітньо-культурного середовища, залучення нових партнерів – представників громадського сектора і приватних структур з метою обміну кращим перспективним досвідом, розширення кола учасників управлінського процесу, розроблення нових механізмів співпраці і взаємовигідного рівноправного партнерства.

Організаторами заходу виступили Департамент освіти і науки КМДА разом із районними управліннями освіти за сприяння Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», ГО «Асоціація керівників шкіл міста Києва і України», Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та Миколаївської міської ради

Від Інституту педагогіки в заходах брала участь Олена Онаць, завідувачка відділу економіки та управління ЗСО, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, президент Асоціації керівників шкіл України; Ірина Мосякова, старший науковий співробітник відділу економіки та управління ЗСО, кандидат педагогічних наук, директор ЦТ «Шевченківець»; Вероніка Нідзієва, науковий співробітник відділу економіки та управління ЗСО, кандидат педагогічних наук, директор ліцею №117 ім. Лесі Українки м. Києва, керівники шкіл-члени АКШУ і АКШК, які очолюють експериментальні заклади і партнерські установи.

За два роки до проєкту «Освітні діалоги», започаткованого Департаментом освіти і науки м. Києва (директор  Департаменту Олена Фіданян), вже долучилися вісім міст – столиці регіонів України: Львів, Черкаси, Одеса, Херсон, Харків, Чернігів, Дніпро та Миколаїв. У свою чергу, освітяни Києва вже відвідали Одесу та Дніпро для продовження міжрегіонального діалогу щодо розвитку української освіти.

Гості-колеги з Миколаєва спільно з киянами взяли участь у другому міському Форумі «Цифровий простір освіти Києва», організованому Департаментом освіти і науки за активної підтримки ключових партнерів: Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, Департаменту муніципальної безпеки, Фонду Кличка та «Київ Цифровий».

Освітня агенція міста Києва презентувала миколаївцям інноваційні освітні проєкти: «Book’VAR», «П.О.Р.Ш.», «Школа блогерів», «Живі книги» тощо.

Під час візиту освітяни Миколаєва ознайомилися з упровадженням профільної освіти, організацією освітнього процесу під час війни, облаштуванням безпечного освітнього простору, а також відвідали заклади загальної середньої та дошкільної освіти столиці: Д/у 149; початкову школу №333; гімназії: 315 та Предславинську гімназію №56; ліцеї: 183 «Фортуна», «Домінанта», мистецький ліцей «Зміна»; спеціалізовані СШ №№ 25 і 329, Київський палац дітей та юнацтва в управлінсько-методичному супроводі Тетяни Федунової, віцепрезидента АКШУ, голови Київської АКШК та Ірини Чернілевської, заступника голови АКШК (Програма освітньо-управлінських діалогів додається).

За результатами триденної інтенсивної управлінської роботи в межах обміну досвідом кожен учасник делегації Миколаєва отримав сертифікат про підвищення кваліфікації Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Щира вдячність Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), всім організаторам і співорганізаторам, усім учасникам за високопрофесійні й емоційні насичені зустрічі, цікавий інноваційний досвід, міжособистісне продуктивне спілкування і партнерську взаємодію.

На фото: делегація освітян і управлінців м. Миколаєва у Київському палаці дітей та юнацтва.