Взаємодії для нового формату освіти Консульські студії – 2025

24 березня 2025 року в ліцеї № 86 «Консул» Печерського району м. Києва відбулися Консульські студії – творчі професійні зустрічі, організовані педагогічним колективом закладу спільно з Інститутом педагогіки НАПН України (відділ економіки та управління ЗСО), Печерським управлінням освіти та інноваційного розвитку та Асоціацією керівників шкіл України.

Мета проведення: вивести «Консульські студії» в очний формат, зібрати однодумців, друзів і партнерів для мотивування навчання і відновлення професійного й особистісного ресурсу в колі довіри і співпраці. День обрано не випадково: 24 березня людство відзначає День досягнень та Міжнародний день боротьби з депресією.

Символом зустрічі стало коло українських вишивок, що символізувало нескінченність взаємодій і різнобарв’я творчості.

У Консульських студія взяли участь більше 90 учасників, серед яких: працівники ліцею, представники управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної державної адміністрації і центру професійного розвитку педагогічних працівників Палаці дітей та юнацтва, педагогічні працівники і керівники закладів освіти не тільки Печерського району, але й інших районів м. Києва.

Директорка ліцею, Заслужений працівник освіти України, Тетяна Мельник, вітаючи присутніх, наголосила на необхідності подібних зустрічей, яким завадила епідемія і війна.

Олена Онаць, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувачка відділу економіки та управління ЗСО, президент Асоціації керівників шкіл України виступила з доповіддю «Мотиваційне лідерство у закладах освіти в умовах сучасних трансформаційних процесів».

Науковці відділу економіки та управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України: Борис Чижевський, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу, Заслужений працівник освіти України та Лідія Попович, науковий співробітник відділу – взяли участь у предметних і мотиваційних студіях разом з іншими учасниками ліцею «Консул» та із закладів освіти м. Києва.

Цікавим і оригінально побудованим був виступ заступника директора ліцею № 86 «Консул» Світлани Бобрової «Не втратити мотивацію».

Учителі – майстри провели мотиваційні та предметні студії, кожна з яких відзначалася своїми цікавинками та досягненнями в інноваційному пошуку.

Предметні та психологічні студії стали джерелом натхненного спілкування, професійного розвитку, створення атмосфери інноваційного пошуку:погляд на навчання під іншим кутом (робота з книгою як поштовх до спільного творення), мовно-літературне інтермецо (від асоціації до есе), мережами мозку (дорожня карта ефективного навчання), діапазон ГР-інструментарію у вчительську скарбницю, ШІ (штучний інтелект)-помічник освіти, як поєднати традиційне з інноваційним для спілкування іноземною без бар’єрів (синергія для успіху), свідомий фокус (вправи для усвідомлення та концентрації для себе та учнів), комунікація без гаджетів.

Учителі студії початкових класів майстерні Наталі Карплюк та Наталі Чужої разом з відомим персонажем Паддінгтоном зібрали валізку знахідок для роботи з книгою та STREAM досліджень.

У студійному просторі Антоніни Саміляк та Галини Сукманюк відкривали таємниці нейровправ для поліпшення когнітивних здатностей та ділилися родзинками співучителювання.

Мовно-літературне інтермецо від наших філологів Ольги Гученко, Ірини Забашти, Світлани Мартиновець стало потужною мелодією поєднання багатства українського слова та його можливостей, методичних знахідок його вивчення, оцінювання роботи учнів та застосування ШІ як помічника в цих процесах.

Учителі англійської мови Ірина Письменна та Людмила Бак відкрили для колег гармонію застосування електронного навчання і нове прочитання традиційних методик.

Найчисленніша авдиторія зібралася на тренінгу Анастасії Гаврис з навчання вправам концентрації та самоусвідомлення. Захоплення тренера темою передалося студійцям, допомогло їм опанувати такими необхідними сьогодні інструментами.

Рецепти відновлення ресурсу шукали в релакс і арт-студіях танцю і виготовлення пташок щастя, психологічних практиках самоусвідомлення та самопізнання: студія самопізнання (як зберегти баланс між професійним і особистим життям),  студія танцю (танцювальний детокс), студія арт ( майстер клас «Пташка щастя»), студія руху «Енергія руху».

Навіть кава-паузи сьогодні були зі смаками здорової та антистресової їжі щасливої та енергійної людини.

Кожна студія мала власне обличчя, але всіх учасників обʼєднало навчання в колі довіри та співпраці. У ліцеї панував настрій свята.

Про актуальність таких освітянських зустрічей свідчать відгуки колег, які щиро дякували за створену атмосферу: відгуки у фейсбуці: Печерське управління освіти та інноваційного розвитку,  Печерський ліцей №75; ліцей «консул»; ліцей №181; Палац дітей та юнацтва, Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Т. Шевченка та інші

  • «Як же ми всі скучили за спілкуванням, що взаємозбагачує і надихає».
  • «Виступ Олени Онаць − кандидатки педагогічних наук, завідувачки відділом економіки та управління загальною середньою освітою Інституту педагогіки, президентки Асоціації керівників шкіл України, надихнув присутніх на роздуми щодо ролі освітянина-лідера в процесах трансформації освіти».

«Виконали вправи для усвідомлення і концентрації, відкрили нові горизонти самопізнання. А ще – відчули справжній релакс у студіях танцю, мистецтва та енергії руху».

«Дякуємо організаторам за натхнення, корисний досвід, цікаві ідеї та неймовірну рефлексію…», − діляться враженнями педагоги Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка. «…Як же всі ми скучили за спілкуванням, яке взаємозбагачує та надихає!», − зазначили керівниці «Творчої майстерні» Палацу дітей та юнацтва Печерського району, Людмила Максимчук та Олена Удод, які провели для учасників «Консульських студій» майстер-клас «Пташка щастя».

«Такі зустрічі наповнюють енергією та бажанням рухатися вперед!»