Загальні збори НАПН України «Звіт про діяльність Національної академії педагогічних наук України в 2024 році та завдання на 2025 рік»

4 квітня 2025 року в приміщенні Інституту педагогіки відбулися Загальні збори НАПН України «Звіт про діяльність Національної академії педагогічних наук України в 2024 році та завдання на 2025 рік».

У засіданні Загальних зборів НАПН України взяли участь такі поважні особи: заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Ігор Балуба, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олена Єременко, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України, почесний академік НАПН України Петро Куліков, віцепрезидент НАН України, академік НАН України Сергій Пирожков, віцепрезидент Національної академії медичних наук України, академік НАМН України Василь Лазоришинець, віцепрезидент Національної академії правових наук України, академік НАПН України Олександр Скрипнюк, перший віцепрезидент НАМН України Валерій Бітаєв.

У вступному слові президент НАПН України Василь Кремень, зокрема, сказав: “Наші збори відбуваються в умовах четвертого року широкомасштабної вторгнення РФ на територію України. Український народ, наші Збройні Сили України за підтримки держав-партнерів дають гідну відсіч агресору. Але у цій боротьбі віддають життя тисячі й тисячі українських воїнів і цивільних громадян, зокрема дітей. Пропоную вшанувати їх пам’ять, а також пам’ять членів НАПН України і наукових працівників наукових установ академії хвилиною мовчання.”

Від Інституту педагогіки з доповіддю виступили академік НАПН України завідувач відділу порівняльної педагогіки Інституту педагогіки НАПН України Олена Локшина, член-кореспондент НАПН України Тетяна Засєкіна.

На завершення засідання президент НАПН України Василь Кремень зазначив, що збори пройшли плідно. Було обговорено усі напрацювання, що здійснено вченими академії і вченими академії і колективами установ НАПН України у попередньому, 2024, році, булдо визначено завдання, на яких потрібно зосередитися у 2025 році.

Безумовно, дуже багато проблем і завдань. Уважаю, що окрім конкретних завдань необхідно думати й над глобальнішими. Дійсність змінюється, умови життя й діяльності людини змінюються, з’являються нові реалії, як от штучний інтелект, посилюється глобалізація – усе це диктує зміни в освітній діяльності, по суті вимагає нової освіти. Ми маємо більшою мірою займатися методологічними проблемами розвитку освіти, баченням того, якою повинна бути освіта, сприяти, аби освіта України рухалася саме в цьому напрямі. На наших майбутніх зібраннях, засіданнях відділень академії ми продовжимо цю розмову.

У цьому році безумовно завдання наші передусім пов’язані із максимальною підтримкою нашої країни, наших Збройних Сил у відсічі ворогу, забезпеченні достойного миру для України, тому, аби ми зберегли пам’ять про наших воїнів, які поклали життя. У тому, щоб віддати належне і завжди пам’ятати про тих, хто повернеться до життя і роботи. Думаю, що суспільство до кінця ще не осмислило місце і роль цієї війни. Думаю, що попри всі труднощі і проблеми – це героїчна сторінка в багатовіковій історії українського народу, в житті нації.

Переконаний, що ми з вами – педагоги, освітяни маємо відігравати ключову роль у тому, аби створити ореол героїзму, ореол подвигу як окремих осіб, так і нації в цілому.