ORCID

Хорошковська-Носач Тетяна Петрівна, науковий співробітник.

Коло наукових інтересів: методика навчання української мови й літературного читання, формування та вимірювання читацьких умінь учнів 5–6 класів, формування комунікативної компетентності учнів 1–4 класів.

Творчий шлях. У 2004 році закінчила з відзнакою Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (факультет української філології), здобула кваліфікацію викладача української мови й літератури, учителя зарубіжної літератури та українознавства.

Працювала вчителем української мови й літератури гімназії № 154 Святошинського району м. Києва (2003–2006 рр.).

В Інституті педагогіки НАПН України працює з 2006 року. Обіймала посади молодшого наукового співробітника лабораторії моніторингових досліджень якості освіти, молодшого наукового співробітника лабораторії навчання української словесності в школах національних меншин України та діаспори. З 2018 р. – науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Автор низки наукових статей. Учасник міжнародних і всеукраїнських конференцій з проблем моніторингових досліджень якості освіти й вимірювання читацьких умінь учнів.

Є співавтором навчальної програми з літературного читання для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин для 5 класу, підручників «Літературне читання» для учнів 5 класу ЗЗСО з навчанням польською і румунською мовами. Член експертної комісії з педагогіки та методики початкової освіти (з 2021 р.).