ORCID

Снєгірьова Валентина Василівна, старший науковий співробітник відділу, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.

Коло наукових інтересів: літературознавство; методика навчання літератури; інтегроване навчання мов і літератур національних меншин. 

Творчий шлях. У 1985 році закінчила філологічний факультет Житомирського державного педагогічного інституту імені І. Франка  (з відзнакою).

З 1985 по 1996 рік працювала вчителем російської мови і літератури, вчителем зарубіжної літератури, замісником директора з виховної роботи в загальноосвітній школі №3 м. Ірпеня. 

З 1996 року й донині працює в Інституті педагогіки НАПН України. У 1999 р. закінчила аспірантуру Інституту педагогіки, в 2001 році захистила дисертацію з теорії і методики навчання («Вивчення української літератури у взаємозв’язках із зарубіжною в 5-11 класах загальноосвітньої школи») та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних  наук. З 2006 року – старший науковий співробітник відділу  навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури.

З 2014 по 2019 рік поєднувала роботу в Інституті педагогіки з посадою головного редактора провідного науково-методичного журналу «Всесвітня література в сучасній школі».

Науковий доробок охоплює понад 150 наукових праць. Серед них: навчальні програми шкільних інтегрованих курсів літератури (національної і зарубіжної), курсів зарубіжної літератури, шкільних інтегрованих мовно-літературних курсів, за якими з 2004 р. й донині працюють школи України; 5 підручників з інтегрованих курсів (літературних і мовно-літературних) для закладів загальної освіти з навчанням мовами національних меншин (у співавторстві); навчальна програма і підручники зарубіжної літератури для 5, 6 класів НУШ  (у співавторстві);  розділи у колективних монографіях і методичних посібниках, наукові і науково-методичні статті.  

За  наукові досягнення неодноразово нагороджувалася почесними грамотами Інституту педагогіки та НАПН України, Дипломом НАПН України (2020 р.).

Проходила закордонне стажування з проблем навчання мов національних меншин: 2018 р., м. Вільнюс, Литва – за сприяння культурного центру WJC; 2019 р., м. Єрусалим, Ізраїль – за сприяння фонду ККL-JNF.