Звернення до співробітників Національного інституту освіти республіки Білорусь

Віроломний напад Росії на Україну по всіх її кордонах здійснено 24 лютого 2022 з попереднім 8-річним виснаженням наших ресурсів у локальній війні на сході України та внаслідок окупації наших територій: АР Крим, частини Донецької і Луганської областей. Попри страшенну навалу, цинізм, жорстокість і підступність ворога, українці сповнені рішучості й нездоланності, ми й надалі будемо захищатися. Ми на своїй землі, яка дісталася нам у спадок від наших предків, і це наше моральне право й обов’язок. Ми нікому не погрожували, ні на кого не нападали, не провокували ворога, не становили загрози, як це стверджують технологи гібридної війни, розгорнутої проти нас. Ми мирна нація, і ми є і будемо господарями на нашій землі!

Звертаємось до наукової громади Білорусі з проханням вплинути на протизаконні дії керівництва вашої республіки та військ Білорусії! Ваші літаки й великі колони смертоносної важкої техніки щодня рухаються в напрямку Києва, випалюючи нашу землю, по-варварськи знищуючи все на своєму шляху, підступно використовуючи беззахисне населення як живий щит у просуванні територією України. Піднімайте братський білоруський народ, спонукайте їх на спротив ганебній політиці, війні, у яку втягнув вас очільник держави! Пояснюйте матерям, чиї діти воюють з нами! Зробіть усе, щоб зупинити свою армію! Їх щодня на місцях боїв гине сотнями! Відкривайте інформаційний фронт проти війни, жорстокості й насилля! Розповідайте по своїх каналах правду про цю війну! Пам’ятайте, що наступним об’єктом агресії можете бути ви! Доведіть нам і всьому світу, що ви гідні, що ви справжні гуманісти і ваші слова не розходяться з діями. Світ має об’єднатися! Сьогодні є реальна загроза на ЧАЕС, яку захопили окупанти! Вона вдарить боляче по всіх!

Ми завжди були з вами однодумцями в захисті демократичних цінностей. Не вірте російським пропагандистам: вони маніпулюють вами і фактами! На території України проживає багато білорусів. Спитайте у них про те, що вчиняють об’єднані війська Росії й Білорусі в Україні. Будьте в ці дні з нами, витримайте гідно іспит на гуманність і людяність!

Між нашими Інститутами підписана Угода про співпрацю, яку ми багато рокі спільно успішно здійснювали. Проте, зважаючи на смертельну загрозу, страхіття і жертви війни, до яких причетна ваша держава, а ви не чините супротиву, заявляємо:

1. Академічна й наукова спільнота Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України засуджує вашу позицію в цій несправедливій маніакальній війні й вважає її необ’єктивною, безпринципною, такою, що шкодить не тільки нам, розвитку науки й освіти, людському прогресу, а й буде перешкодою визнання вас у наукових спільнотах світу.

2. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних України розриває Угоду з Національним інститутом освіти республіки Білорусь.

3. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних України заявляє про виключення ваших науковців із редколегій наших журналів.

4. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних України заявляє про вихід наших науковців із редколегій ваших журналів.

5. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних України долучається до інформаційного супротиву на полях науки й освіти, підтримує звернення Наукового товариства України та небайдужої наукової спільноти світу:

– заблокувати громадянам Російської Федерації й Республіки Білорусь, установам Російської Федерації й Республіки Білорусь доступ до всіх наукометричних баз та матеріалів усіх наукових видавництв;

– унеможливити участь науковців та наукових установ РФ та РБ у міжнародних ґрантових програмах, які фінансує ЄС та інші партнери;

– призупинити участь дослідників, студентів та установ з РФ і РБ в поточних програмах міжнародної академічної мобільності;

– бойкотувати спроби проведення наукових заходів всередині РФ та РБ (зокрема й наукові конференції, симпозіуми тощо).

6. Закликаємо науковців світу припинити цитування тих російських і білоруських науковців, які підтримують війну, адже тим самим вони заперечують всі соціальні норми і цінності.

Не полишаємо надії, що білоруська інтелігенція, науковці, усі, хто має мудрість і совість, фундаментальні знання про закономірності розвитку суспільства й особистості, підтримають український народ у його справедливій боротьбі заради майбутнього наших і ваших дітей, наших країн і збереження наших цінностей та самобутніх культур!

Ми переможемо бо правда за нами!!! ПРИЄДНУЙТЕСЬ до нашого супротиву російському агресору, неофашизму!

Колектив Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України

Слава Україні!

Жыве Беларусь!