ORCID

Семко Лариса Петрівна, науковий співробітник відділу.

Коло наукових інтересів: впровадження інформаційних технологій у навчальний процес, вивчення інформатики у профільній школі, реалізації оновленого змісту навчання інформатики в основній школі, методики вивчення компетентнісно орієнтованого навчання інформатики у гімназії, вивчення інформатики на основі компетентнісного підходу, міжпредметні зв’язки у навчанні інформатики, прикладна та практична спрямованості у навчанні інформатики.

Творчий шлях. У 1985 р. закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О.М. Горького (нині Національний педагогічний університет імени М.П. Драгоманова), за спеціальністю вчитель географії та біології. Після закінчення інституту з 1985 по 1999 рр. працювала вихователем групи продовженого дня. З вересня 1999року і донині працює в Інституті педагогіки НАПН України.

За час роботи в Інституті опубліковано понад 100 наукових праць. Досліджувала різноманітні проблеми: мультимедійні засоби навчання, навчання географії та біології з комп’ютерною підтримкою, впровадження інформаційних технологій у навчальний процес, вивчення інформатики у суспільно-гуманітарному й інформаційно-технологічному профілях, вивчення поглибленого курсу інформатики, реалізації оновленого змісту навчання інформатики в основній школі, методики вивчення компетентнісно орієнтованого навчання інформатики у ліцеї на рівні стандарту тощо. За цією тематикою проводила експериментальні дослідження в багатьох навчальних закладах м. Києва, Вінниці, Броварів, Бучі, Ірпеня.

Співавтор підручника «Інформатика 10-12» для гуманітарного профілю; методичних посібників для вчителів: Біологія та екологія з комп’ютером, «Інформатика, 7», «Інформатика, 8», «Інформатика, 9» та лабораторного практикума базового курсу у класах інформаційно-технологічного профілю. Має почесні грамоти НАПН України.