ORCID

Вашуленко Оксана Вікторівна, науковий співробітник відділу початкової освіти імені О. Я. Савченко Інституту педагогіки НАПН України.

Коло наукових інтересів: теорія і практика початкового навчання; дидактико-методичні аспекти літературного читання молодших школярів, підручникотворення.

Творчий шлях: У 1984 році вступила до Рівненського державного педагогічного інституту імені Д. З. Мануїльського і в 1988 році закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О. М. Горького за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання».

З 1988 по 2000 рік працювала вчителем початкових класів у закладах загальної середньої освіти м. Ірпеня Київської області.

Наукову діяльність розпочала в 2000 році.

З 2003 року – науковий співробітник лабораторії дидактики Інституту педагогіки АПН України.

З 2006 року – науковий співробітник лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки АПН України (тепер відділ початкової освіти імені О. Я. Савченко Інституту педагогіки НАПН України).

Автор понад 210 наукових публікацій. Серед них: підручники з навчання грамоти і літературного читання для початкової школи, навчальні й методичні посібники для учнів і вчителів початкових класів, методичні рекомендації, розділи до монографій, статті у фахових виданнях.

Нагороджена грамотою НАПН України (2011 р.), Дипломом І ступеня за колективну монографію «Дидактико-методичне забезпечення контролю та оцінювання навчальних досягнень молодших школярів на засадах компетентнісного підходу» (2013 р.), Почесною грамотою НАПН України (2016 р.).