ORCID

Ляшенко Андрій Хомич, науковий співробітник, заслужений учитель України.

Коло наукових інтересів: модернізація змісту освіти на основі інтеграції елементів змісту шкільної освіти. Психолого-педагогічне проєктування особистісного розвитку здобувачів освіти на основі психолого-педагогічної діагностики учасників освітнього процесу.

Творчий шлях. 1971 р. закінчив Дніпропетровський державний університет (нині Дніпровський національний університет імені О. Гончара), хімік. Викладач хімії.
Підвищення кваліфікації: 2020 рік на базі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» ЦІПО НАПН України за модулями: освітологічний та нормативно-правовий; менеджмент і лідерство, інформаційно-комунікаційного, науково-методичний та соціально-психологічний. Молодший науковий співробітник Дніпродзержинського філіалу Державного інституту азотної промисловості, директор КЗ «ДНІПРОВСЬКА СЗБШ І-ІІІ СТ.» як експериментального майданчика з питань інтеграції елементів змісту шкільної освіти та психолого-педагогічного проєктування особистісного розвитку здобувачів освіти. Розроблення моделі школи майбутнього «Людина і довкілля», запровадження в освітній процес уроків для сталого розвитку, фінансової грамотності, проєкту «Кроки до порозуміння». Понад двадцять років позаштатний викладач КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради з питань інноватики в сучасній школі, моніторингу освітнього процесу, обміну досвідом як вчителя хімії та природознавства.

Має понад 70 праць, пов’язаних з інтеграцією змісту освіти, особистісним розвитком учнів, які розміщені у фахових виданнях, збірниках наукових праць за матеріалами міжнародних, всеукраїнських, обласних науково-практичних конференцій, методичних посібниках. У співавторстві написані підручники з хімії для 7, 8, 9 та 11 класів, які рекомендовані для використання у закладах загальної середньої освіти. Розроблена модель освітнього середовища «Довкілля як школа» на основі педагогічної технології «Довкілля» є невід’ємною складовою освітнього процесу в початковій школі, як здоров’язбережувальний елемент його.
За багаторічну науково-педагогічну діяльність з інноваційного розвитку освіти України школа удостоєна почесного звання «Лідер сучасної освіти» на Десятій Ювілейній міжнародній виставці закладів освіти «Сучасна освіта в Україні». Учні школи протягом останніх 20 років були переможцями та призерами районних, обласних олімпіад з предметів природничого циклу та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (секція «Хімія») як члени Малої академії наук України.

Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». Нагороджений знаком МОН України «Василь Сухомлинський». Відмінник освіти України. Двічі лауреат обласної педагогічної премії та лауреат педагогічної премії Верхньодніпровської районної ради. Лауреат обласного конкурсу «Світоч Придніпров’я» в номінації «Кращий освітянин області». Має почесні грамоти МОН України та НАПН України.