Участь Національної академії педагогічних наук України у презентації інформаційно-аналітичної системи EvaLuEd

23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України в UNIT.CITY презентувала інформаційно-аналітичну систему EvaluEd.

Cистема EvaluEd орієнтована на удосконалення процедури проведення інституційних аудитів, самооцінювання закладів освіти та етапів сертифікації педагогічних працівників. Використання цієї інформаційно-аналітичної системи закладами освіти надає їм можливості систематизувати інформаційні потоки, спростити процедури статистичної обробки результатів самооцінювання діяльності закладу освіти та прискорити процеси реагування адміністрації та колективів закладів освіти на виклики.

На презентації інформаційно-аналітичної системи EvaluEd були присутні представники територіальних громад, керівники регіональних управлінь ДСЯОУ, директори шкіл – учасниць експериментальної апробації інформаційно-аналітичної системи EvaluEd. Від імені Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України у заході взяли участь завідувачка відділу економіки та управління загальною середньою освітою, к.п.н., ст. наук. співроб., Президент АКШУ, член громадської ради при Державній службі якості освіти України Олена Онаць та головний науковий співробітник відділу моніторингу та оцінювання якості загальної середньої освіти, д.держ.упр., проф. Тетяна Лукіна.

Відкриваючи захід, Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак зазначив, що впровадження інформаційно-аналітичну систему EvaluEd планується здійснити до 2025 року.  Пілотування проєкту у закладах загальної середньої освіти вже відбулося  і отримало позитивні відгуки.

Створення інформаційно-аналітичної системи EvaluEd реалізовано в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку. Доречно зазначити, що між  НАПН України, Інститутом педагогіки НАПНУ підписано Меморандум про співпрацю і проводяться спільні заходи. Є багаторічним партнером Інституту педагогіки  в реалізації українсько-чеських проєктів і  Асоціація з міжнародних питань (АМО) Чеської Республіки спільно з АКШУ.

Учасників заходу привітав Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек МАТУЛА. Він підкреслив значення впровадження інформаційно-аналітичної системи для забезпечення якості освіти в Україні, наголосив на необхідності продовження співпраці між Чеською Республікою на Україною у сфері освіти, участі у реалізації освітніх проектів наукових інституцій.

        Під час презентації  виступили:  заступник головного шкільного інспектора Чеської шкільної інспекції Ондржей Андрис; Сергій Колебошин, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Олег Єресько, генеральний директор  Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України; керівники експериментальних закладів Інституту педагогіки  Вероніка Нідзієва, директор  гімназії № 117  ім. Лесі Українки м. Києва та Оксана Проскура, директор Київської гімгазії східних мов № 1;  Геннадій Дикий,  голова Бідоцерківської міської ради; Світлана Олексюк, директор СШ № 5 м. Києва.

         Про можливості та перспективу використання інформаційно-аналітичної системи EvaluEd розповів Іван Юрійчук, заступник Голови Служби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він зазначив, що система постійно доступна онлайн і відкрита не лише для завдань аналізу, а й своєчасної актуалізації даних верифікованими користувачами. Наразі в ній зареєстровано третину закладів загальної середньої освіти, триває постійне поповнення й оновлення даних. Іван Юрійчук вважає, що система EvaluEd стане надійним підгрунтям для проведення заходів державного нагляду (контролю) та аналізу діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення ними якості освіти в громадах.